Kupić czy wynająć?

Jeśli zamierzamy zakupić samochód, warto również rozważyć czy czasem wynajem auta w mieście Szczecin nie byłby lepszą opcją. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości każdego człowieka.
Kupując używany samochód, narażeni jesteśmy na to, że auto mimo wcześniejszych oględzin okaże się kupą złomu, a koszt jego naprawy może się okazać nieopłacalny. Nowe auto zaś to wysoki koszt samego zakupu. Dlatego powstała alternatywa w postaci wynajmu długoterminowego, raty takiego wynajmu będą niższe niż rata kredytu, nie interesują nas sprawy techniczne, bo o to musi zadbać firma wypożyczająca.

Przedstawmy różnice między kupnem a wynajmem.
Kupując, sprawa jest prosta, decydujemy o marce, wyposażeniu, bierzemy kredyt lub płacimy gotówką. Trzeba pamiętać jeszcze o ubezpieczeniu i możemy jechać. Teraz także zaczynamy ponosić koszty jego użytkowania, a mianowicie przeglądy, koszty części zamiennych, opon. I tak aż do sprzedaży samochodu.

Teraz przyjrzyjmy się na wynajem aut w Szczecinie http://amigorentacar.pl/, tak samo musimy wybrać model samochodu z tą różnicą, że zamiast pełnej kwoty będziemy płacić miesięczną opłatę, jej wysokość zależy jaki pojazd wybraliśmy, jakie ma wyposażenie i silnik. Odpada nam tu jednak obowiązek ubezpieczenia, przeglądów, czy kupna części zamiennych to już jest w gestii firmy oferującej wynajem samochodowy.

Co jest wiec lepsze wypożyczony czy własny?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dla jednego dużo korzystniejszą ofertą będzie wynajem a dla drugiego kupno, trzeci zaś nie będzie mógł się zdecydować. Wszystko ma swoje dobre i złe strony, posiadając własne auto, ponosimy co prawda na początku większe koszty, jednak możemy później auto odsprzedać, odzyskując cześć zainwestowanych pieniędzy. Przy wynajmie już tak łatwo nie ma, płacimy regularnie miesięczny abonament i możemy korzystać z samochodu, ale po okresie wynajmu zostajemy z niczym i nie pozostaje nam nic innego jak wynająć kolejny. Co też można dwojako traktować, co prawda nie mamy już samochodu, ale możemy wziąć nowy i nie kłopotać się ze sprzedażą używanego samochodu.
Jednym z problemów wynajmu jest to, że jak nie płacisz to po prostu, zabierają ci samochód, jednak identyczna sytuacja zdarza się, gdy nie płacimy rat kredytu zaciągniętego na zakup samochodu, więc jeśli o to chodzi, postawiłbym na remis. Bo oczywiste jest przecież, nie płacisz, to nie masz.

Każdy musi wiec sobie sam odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze. Dokonać wyboru na podstawie swoich własnych preferencji i możliwości finansowych, a potem wystarczy się cieszyć z nowego nabytku.